کاغذ دیواری

دلایل تعویض کاغذ دیواری

دلایل تعویض کاغذ دیواری و نقش آن در دکوراسیون داخلی در دنیای مدرن و تجمل گرایی امروزی ، کمتر کسی است که به دکوراسیون فضای داخلی منزل یا شرکت خود توجه نداشته باشد و هر خانواده ای با توجه به بودجه ، سلیقه و نیاز خود ، فضاهای داخلی خانه را با استفاده از مبلمان چیده و کف و دیوارها را نیز با استفاده از متریال های به روز ، می پوشانند . یکی از پر کاربرد ترین متریال های موجود برای پوشش دیوار کاغذ دیواری می باشد که در انواع طرح ، رنگ ف جنس و قیمت در بازار موجود می باشد و مورد استقبال بالایی نیز قرار گرفته است .

 

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

دلیل تعویض کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها می بایست پس از مدتی تعویض شوند ، زیرا طول عمر مشخصی دارند و بهترین نوع کاغذ دیواری 10 سال دوام دارد . همچنین برخی از افراد پس از مدتی از کاغذ دیواری فضای داخلی خود خسته می شوند و دوست دارند کاغذ دیواری با طرح و رنگ جدیدی بر روی دیوارها نصب نمایند و کاغذ دیواری قدیمی را تعویض نمایند . برای تعویض کاغذ دیواری می توانید مراحل زیر را اجرا نمایید تا به کاغذ دیواری ، دیوار و وسایل دیگر آسیب کمتری وارد نمایید .

 

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

نکات لازم برای تعویض کاغذ دیواری

  1. تمامی وسایل تزئیتی روی دیوار و همچنین مبلمان را در وسط اتاق قرار دهید و بر روی آنها نایلون قرار دهید .
  2. کاغذ دیواری را با کاردک مخصوص از گوشه ی دیوار و با زاویه ی 45 درجه خراش دهید و به آرامی شروع به کندن آن از روی دیوار نمایید ، اگر کاغذ دیواری تکه تکه شد از آب یا محلول شیمیایی مخصوص استفاده نمایید . از درزهای کاغذ دیواری استفاده نمایید تا راحت تر کنده شوند .
  3. وقتی که ورقه های کاغذ دیواری را از روی دیوار جدا نمودید ، امکان دارد بخشی از آن بر روی دیوار چسبیده شده باشد و کندن آن سخت تر باشد . در این صورت سطح کاغذ دیواری های باقی مانده را مرطوب نمایید و پس از چند دقیقه ، آنها را با کاردک جدا نمایید .
  4. و در آخر از محلول سرکه و آب برای کنده شدن آخرین تکه های کاغذ دیواری استفاده نمایید .
  5. وقتی که تمامی کاغذ دیواری ها را از روی سطح دیوار جدا نمودید ، دیوار را به وسیله ی آب و محلول تی اس پی شستشو نمایید تا سطح دیوار تمییز بشود و در صورت نیاز دیوار را سمباده بزنید .