پارکت آشپزخانه

پارکت آشپزخانه ، تعریف پارکت ، پارکت به کف پوش های چوبی ای گفته می شود که بر روی کف فضای داخلی ساختمان ها به صورت موازی و کنار هم چسبیده می شوند ، این تکه ها چوبی ، علاوه بر ایجاد حس گرما و آرامش به فضا ، دوام و پایداری بالایی دارند و از نظر بهداشت و سلامت دارای استاندارد های لازم می باشند . برای افزایش مقاومت آنها در برابر عوامل محیطی سطح آنها را با لاک ، رنگ و یا روغن صیقلی می دهند و یا چند لایه چوب را به یکدیگر متصل می کنند و پارکت چوبی مهندسی مقاوم تولید می نمایند . برای ساخت برخی از پارکت ها نیز به جای چوب از ام دی اف یا اچ دی اف استفاده می شود که لمینت نام می گیرند .

 

پارکت

پارکت

استفاده از پارکت برای آشپزخانه

یکی از سوالات متداول مشتریان پارکت ، مناسب یا مناسب نبودن پارکت چوبی برای آشپزخانه می باشد. در پاسخ به این سوال می بایست ابتدا مزیت ها و معایب استفاده از پارکت برای آشپزخانه را بررسی نماییم :

 

مزایای استفاده از پارکت برای آشپزخانه

1.ایجاد حس گرما و آرامش در آشپزخانه

2.دوام و پایداری بالا نسبت به عوامل محیطی

3.انعطاف پذیری و ضد ضربه بودن

4.قابلیت ایجاد عایق صدا در لایه ی زیرین

5.قیمت مناسب

 

پارکت

پارکت

معایب استفاده از پارکت برای آشپزخانه

1.نیاز به مراقبت زیاد

2.عدم سازگاری با رطوبت آشپزخانه

3.نیاز به مواد و لوازم خاص برای شست و شوی سطح

 

نتیجه گیری

اگر کف سایر قسمت های منزل شما نیز پارکت می باشد و میخواهید آشپزخانه نیز به همان صورت کف پوش شود می توانید از پارکت استفاده نمایید اما استفاده از پارکت در آشپزخانه نیاز به مراقبت بالا دارد و همچنین می بایست سطح آن را با رنگ ، لاک یا روغن صیقلی بدهید و یا از پارکت های مهندسی شده استفاده نمایید .