پارکت اداری

پارکت اداری ، پارکت چوب فرش یا کف پوش چوبی ای می باشد که اغلب از جنس چوب هستند . و در جنس ، رنگ ، طرح و ابعاد استاندارد گوناگون ساخته می شوند و به روش های مختلف نظیر جناغی ، شطرنجی ، آجری و … بر روی کف زمین چسبانده می شوند و پس از نصب بر روی آنها موادی نظیر لاک ، رنگ و روغن آغشته می شود تا در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی مقاوم باشند .

 

پارکت

پارکت

استفاده از پارکت در ادارات

پارکت را می توان در تمامی قسمت های داخلی منازل و شرکت ها به جز سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمود . استفاده از پارکت در ادارات نیز بسیار مرسوم می باشد اما برای انتخاب پارکت اداری می بایست به چند نکته توجه داشت که در ادامه به آنها می پردازیم .

 

پارکت

پارکت

نکات لازم برای انتخاب پارکت مناسب در فضای اداری

  1. پارکت فضای اداری می بایست از جنسی تولید شده باشد که تولید سر و صدای کمتری نماید زیرا رفت و آمد در ادارات بسیار زیاد می باشد . همچنین در صورت نیاز می توان در زیر پارکت یه لایه عایق صوتی نصب نمود .
  2. جنس پارکت اداری می بایست با دوام باشد و تمیز کردن آن نیز آسان باشد . معمولا از پارکت لمینت برای فضاهای اداری استفاده می شود .
  3. ضخامت پارکت اگر 12 میلی متر باشد دوام و عمر بیشتری خواهد داشت و کمتر دچار آسیب دیدگی می شود .
  4. استفاده از رنگ های روشن برای پارکت اداری مرسوم تر می باشد زیرا فضا را آرام تر ، بزرگ تر ، صمیمی تر و مطمئن تر نمایش می دهد . اما انتخاب رنگ پارکت در وهله ی اول به رنگ دکوراسیون اداری شما بستگی دارد و می بایست با تمامی مبلمان و دیوارها هارمونی داشته باشد .
  5. در برخی از ادارات و یا موسسات از پارکت های طرح دار مرتبط با کاربری فضا استفاده می شود . همچنین می توان طرح لوگوی اداره را بر روی پارکت چاپ نمود که خود نوعی دکوراسیون خاص و تبلیغاتی برای فضا می باشد .