پارکت پلاستیکی

پارکت پلاستیکی همان طور که می دانیم جنس رایج برای تولید پارکت چوب طبیعی درختان می باشد . اما با توجه به گرانی چوب و خطر نابود جنگل ها ، امروزه شاهد پارکت هایی ازجنس پلاستیک می باشیم که به اصطلاح به آنها پی وی سی گفته می شود . قیمت پارکت پلاستیک از پارکت چوبی بسیار ارزان تر است و در فضاهای پر رفت و آمد و بزرگی که نیاز به تعداد زیادی پارکت می باشد ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد و به صرفه تر باشد . از مزایای استفاده از پارکت پلاستیکی می توان به ارزان بودن و قطع نشدن درختان برای تولید آن اشاره نمود . اما پارکت پلاستیکی معایبی نیز دارد که به همین دلیل استفاده از آن در منازل به ویژه اتاق کودک توصیه نمی شود

 

پارکت

پارکت

معایب پارکت پلاستیکی یا پی وی سی به شرح زیر می باشد :

  1. همان طور که می دانیم پلاستیک تجزیه نا پذیر می باشد و ماده ای که تجزیه نشود برای محیط زیست خطرناک می باشد لذا پارکت پلاستیکی برای محیط زیست مفید نمی باشد.
  2. پلاستیک در برابر ساییدگی و نور مقاوم نمی باشد و تغییرات محیطی می تواند رنگ و طرح پارکت پلاستیکی را تغییر دهد .
  3. پارکت پلاستیکی قابلیت تعمیر یا بازساری ندارد و اگر دچار صدمه بشود باید دور ریخته شود .
  4. پارکت های پلاستیکی طول عمر کمی دارد و به مرور زمان رنگ آن زرد می شود .
  5. پارکت پلاستیکی برای مکان هایی همانند آشپزخانه که خطر اشتعال دارند مناسب نمی باشد زیرا در صورت آتش سوزی گاز سمی شیمیایی تولید می نماید .

 

پارکت

پارکت

نتیجه گیری

پارکت های پلاستیکی برای فضاهای تجاری و اداری و همچنین نمایشگاه های موقت مناسب می باشند که هر چند وقت یک بار نیز نیاز به تعویض دارند . لذا اگر برای منزل خود بخصوص آشپزخانه و اتاق کودک ، می خواهید پارکت خریداری نمایید ، پارکت چوبی انتخاب مناسب تری می باشد .