انتخاب پارکت

انتخاب پارکت ، پارکت کف پوشی چوبی است که علاوه بر جنبه ی تزئینی و دکوراتیو ، مزایای برتری نسبت به سرامیک ، سنگ ، موزاییک ، موکت دارد و به همین دلیل در سالهای اخیر بسیار محبوب گردیده و جز کف پوش های پر فروش در بازار می باشد . چگونه پارکت مناسب برای منزل یا محل کار خود انتخاب نماییم پارکت ها در انواع طرح ، رنگ و جنس در بازار به فروش می رسند و برای انتخاب پارکت مناسب می بایست انواع پارکت را شناخت.

 

پارکت

پارکت

انواع پارکت به شرح زیر می باشد :

  1. پارکت چوبی یک تکه یا سالید
  2. پارکت چوبی مهندسی شده
  3. پارکت لمینت
  4. پارکت ضد آب

 

پارکت

پارکت

برای انتخاب پارکت به نکات زیر توجه داشته باشید :

  1. برای انتخاب رنگ پارکت ها به رنگ مبلمان خود توجه داشته باشید ، همچنین اگر فضای شما کوچک و تاریک می باشد ، پارکت های با رنگ های تیره انتخاب ننمایید .
  2. جنس پارکت با توجه به نوع کاربری فضا بسیار حائز اهمیت می باشد ، به عنوان مثال برای فضاهای پر رفت و آمد ، پارکت های لمینت که آسان تر تمیز می شوند به همراه یک لایه عایق برای زیر آن انتخاب نمایید ، برای فضایی که پر از مبلمان می باشد پارکت ضد خش انتخاب نمایید ، فضاهای مرطوب نیز نیاز به پارکت ضد آب دارند .
  3. برای انتخاب طرح پارکت نیز توجه به طرح بندی مبلمان و دیوار خود داشته باشید ، اگر دکوراسیون ساده و بدون طرح های پیچیده دارید ، انتخاب پارکت ها سه بعدی و طراحی شده برای شما مناسب تر است اما اگر کاغذ دیواری های با طرح های پیچیده و مبلمان طرح دار دارید از پارکت ساده استفاده نمایید .
  4. برای انتخاب نوع برند و کشور ساخت پارکت ، پرس و جوی لازم را قبل از خرید داشته باشید .
  5. و در آخر با توجه به بودجه و سلیقه ی خانواده و نکاتی که گفته شد ، پارکت مورد نظر خود را پیش از رجوع به بازار انتخاب نمایید تا در هنگام خرید دچار تردید و سردرگمی نشوید .