انواع پارکت

انواع پارکت چیست؟ پارکت کفپوشی چوبی برای پوشش کف داخل ساختمان می باشد که در انواع طرح ، رنگ و مدل در بازار ارائه می شود، اغلب قطعات پارکت به صورت جناغی ، آجری ، شطرنجی و… در کنار یکدیگر چیده می شوند . پارکت ها به دلیل جنس چوبی که دارند نباید در برابر رطوبت و آتش باشند اما برای رفع این مشکل چوب آنها را با پوشش هایی از جنس لاک ، رنگ و روغن آغشته می نمایند تا سطح آنها عایق حرارت و رطوبت بشود. انواع پارکت چیست؟ پارکت ها در انواع جنس ، رنگ و طرح تولید می شوند و گاهی برای تهیه ی پارکت،  به جای چوب از ام دی اف براق نیز استفاده می شود که به آن پارکت لمینت گفته می شود.

 

پارکت

مزایای استفاده از پارکت به شرح زیر می باشد:

1.پارکت برای شما فضای لوکسی را ایجاد می نماید .

2.روشی که با آن پارکت را به کف زمین می چسبانند و چسبی که در بین قطعات آن استفاده می شود موجب جلوگیری از نفوذ حشرات و موریانه ها به داخل آن می شود .

3.سطح پارکت در سرما ، سرد و در گرما ، گرم نمی شود و کف پای انسان را آزار نمی دهد .

4.در ساختمان هایی که می خواهند از طریق کف ساختمان ، داخل آن را گرم نمایند می توان از طریق پارکت ، این گرما را به تمام فضای داخلی منتقل نمود و در مصرف انرژی صرفه جویی نمود .

 

پارکت

دسته بندی کلی پارکت به صورت زیر می باشد :

1.پارکت مهندسی شده

در این نوع از پارکت در هر تخته ، سه الی چهار قطعه چوب طبق هندسه ی منظم و با طرح خاصی در کنار یکدیگر قرار داده شده اند و به دلیل چند تکه بودنشان از مقاومت و دوام بالاتری نیز برخوردار هستند ، همچنین ظاهر زیباتری نیز دارند . قیمت پارکت مهندسی شده نیز از قیمت سایر پارکت ها ارزان تر می باشد .

2.پارکت سالید ( یک تکه )

این نوع پارکت از یک تکه چوب ساخته شده است که به روش کام و زبانه به سایر تکه ها وصل می شود و برای شیک تر نمایان ساختن فضای داخلی پیشنهاد می شود .