تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

 

 

این روزها یکی از پیشنهاد های خوب برای اتاق های کوچک و کم جا تختخواب تاشو میباشد، زیرا بعد از استفاده به راحتی قادر خواهید بود آن را به سمت دیوار جمع کنید و فضای اتاق خواب را به حالت اولیه بازگردانید. درکنار این نوع تختخواب ها میتوانید کمد، میز آرایش، کتابخانه و میز کامپیوتر قرار دهید تا فضای خوبی را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.

 

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

در ادامه اجزای اصلی تختخواب تاشو را با توضیحات مختصری در رابطه با هرکدام برای شما شرح داده ایم.

 

 

  1. بدنه تختخواب تاشو:

نگهدارنده اصلی تختخواب بدنه تختخواب می باشد که تمامی یراق ها و پمپ های نگهدارنده تخت بر رو آن نصب می شوند و تنها قسمتی از تخت است که به دیوار پشت اتاق توسط یراق آلات و پیچ ها متصل می شود.

 

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

به همین خاطر بدنه ی اصلی تختخواب های تاشو باید ضخامت بالایی داشته باشند تا بتواند وزن اصلی تخت را به راحتی تحمل کند.

در داخل و خارج این نوع تخت ها باید تعداد زیادی نگه دارنده وجود داشته باشد تا بدنه اصلی تخت استحکام کافی را داشته باشد.

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

 

  1. درب تختخواب تاشو:

درب این نوع تختخواب ها باید شامل نگهدارنده های فلزی و ام دی اف یا نئوپان های روکش دار باشد. و همچنین لازم به ذکر است که بهترین مواد اولیه برای تولید آن، ام دی اف فشرده و تراکم بالا هستند.

زمانیکه تختخواب تاشو در حالت بسته قرار دارد شامل تمام نمای تخت می شود که علاوه بر زیبایی باید استحکام بالایی هم داشته باشد زیرا زمانیکه تختخواب باز است به عنوان کف تخت و تحمل کننده فشار تشک و وزن افراد به حساب میاید.

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

  1. جک تخت خواب تاشو:

مهم ترین یراق در تخت خواب تاشو جک تختخواب میباشد. جک باعث میشود درب بر روی بدنه ثابت بماند و در قسمت پایین تخت نصب میشود، فرایند نصب آن باید توسط متخصص در منزل شما انجام شود. میزان محکمی ونرمی باز شدن درب تختخواب به سلیقه ی شما بستگی دارد.

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

  1. متعلقات تخت خواب تاشو:

در کنار تختخواب تاشو میتوانید از کمد های ریلی و لولایی، آینه قدی، کتابخانه و کامپیوتر و… برای زیبایی هرچه بیشتر متناسب با سلیقه ی خود انتخاب کنید.

 

تختخواب تاشو

تختخواب تاشو

در زمان خرید تختخواب تاشو به چند نکته توجه داشته باشید:

 

ام دی اف با فشردگی بالا تنها جنس تایید شده برای تولید تخت خواب تاشو می باشد و در زمان خرید از با کیفیت و با دوام بودن جنس ام دی اف اطمینان حاصل نمایید. نیمی از  تختخواب تاشو در منزل شما نصب خواهد شد، به همین دلیل شما می توانید در زمان نصب از جنس و کیفیت محصول اطمینان حاصل نمایید.

تختخواب های تاشو دقیقا مطابق با ابعاد منزل خودتان ساخته خواهد شد و به دیوار اتاق خواب شما نصب می گردد و به همین خاطر جابه جایی آن اصلا کار آسانی نیست و اتفاقا ممکن است هزینه بالایی هم داشته باشد، حتما پیشنهاد میشود تا فضای مناسب برای تختخواب و هزینه ی آن را قبل از خرید و سفارش براورد کنید.