لمینت

قیمت پارکت

قیمت پارکت کف پوش های چوبی ای که به صورت موازی بر روی کف فضای داخلی ساختمان چسبانده می شوند ، پارکت نام دارند . پارکت ها به دلیل زیبایی ، دوام و پایداری ای که دارند ، بسیار کاربر پسند و پر فروش می باشند . در بازار ، پارکت ها با انواع طرح ، رنگ ، جنس و قیمت موجود می باشند. در ادامه در خصوص قیمت پارکت و عوامل تأثیرگذار بر روی این قیمت ها خواهیم گفت .

 

پارکت

پارکت

عوامل مؤثر بر قیمت پارکت

  1. جنس و نوع چوب پارکت
  2. تک لایه با چند لایه بودن پارکت
  3. کشور ساخت پارکت
  4. ابعاد پارکت
  5. دوام و پایداری پارکت با کیفیت
  6. ضخامت پارکت با کیفیت
  7. صیقلی شدن یا نشدن سطح پارکت
  8. درجه ی استاندارد و لیسانس کشور ساخت پارکت

 

پارکت

پارکت

رنج قیمت پارکت به چه صورت است ؟

پارکت ها عمدتا به صورت متر مربع به فروش می رسند و بر اساس مواردی که در بالا ذکر شد قیمت گذاری می شوند ، پارکت لمینت از جنس چوب نمی باشد و به همین دلیل ارزان ترین نوع پارکت در بازار است . پارکت لمینت خود شامل انواع مختلف می شود و به طور حدودی هر متر مربع آن بین 80 تا 200 هزار تومان می باشد . قیمت پارکت چوبی بستگی به نوع چوب و کشور ساخت آن دارد و در بازه ی قیمتی 200 هزار تومان تا یک میلیون تومان در بازار عرضه می شود .

به طور کلی پارکت لمینت ساخت کشور چین و با ضخامت پایین از تمامی پارکت ها ارزان تر می باشد و اگر به دنبال پارکت با هزینه ی پایین می باشید بهترین گزینه است . اما اگر جنس پارکت ، دوام و زیبایی بصری آن برای شما حائز اهمیت می باشد و محدودیت هزینه ندارید ، پارکت چوبی مهندسی شده از چوب بلوط و راش و ساخت کشورهای اروپایی گزینه ی مناسب تری برای شما می باشد .