پارکت پذیرایی

پارکت پذیرایی چیست ؟پارکت کف پوشی از جنس چوب می باشد که بر روی کف قسمت های داخلی منازل یا شرکت ها می چسبانند و سپس بر روی آن سابیده و لاک میزنند تا صاف و صیقلی بشود . پارکت ها در تمامی قسمت های منزل به جز سرویس های بهداشتی و ترجیحا آشپزخانه که مرطوب می باشند ، مورد استفاده قرار می گیرند . علت استقبال عمومی از پارکت به دلیل مزایایی است که نسبت به موزاییک و سنگ دارد . بیشترین فضایی که در منزل پارکت استفاده می شود سالن پذیرایی است ، در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با پارکت پذیرایی آشنا نماییم .

 

پارکت

انتخاب پارکت پذیرایی در انتخاب رنگ و طرح پارکت پذیرایی می بایست به نکات زیر توجه داشته باشید :

1.اگر فضای داخلی شما کوچک می باشد از پارکت پذیرایی روشن (همانند آش و اُآک ) با طرح های درشت تر استفاده نمایید و هرگز از طرح های پیچیده و شلوغ استفاده ننمایید .

2.انتخاب رنگ روشن برای پارکت پذیرایی ، فضای داخلی شما را کلاسیک تر و شیک تر می کند و با تمام وسایل داخلی منزل هارمونی دارد .

3.اگر فضای داخلی شما نسبتا بزرگ می باشد و مبلمان شما روشن است ، از پارکت های چوبی تیره استفاده نمایید که حس گرما و روح بیشتری نیز به منزل شما می دهد .

4.نور فضای داخلی پذیرایی شما نیز حائز اهمیت می باشد ، اگر فضای داخلی شما نور کمی دارد حتما از پارکت پذیرایی روشن و ترجیحا لمینت استفاده نمایید ، زیرا همان نور کم فضای پذیرایی را بیشتر منعکس می نماید .

5.استفاده از کف پوش پارکت پذیرایی رنگ شده برای فضای داخلی می تواند ایده ی خوبی باشد ، شما می توانید با توجه به رنگ مبلمان پذیرایی خود ، پارکت پذیرایی مناسب را انتخاب نموده و فضای دنج و آرامی ایجاد نمایید .

6.سرامیک طرح پارکت نیز برای افرادی که می خواهند هزینه کمتری برای کف پوش خود انجام بدهند ، مناسب می باشد .