کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری چیست؟ کاغذ دیواری پوششی برای سطوح دیوارها می باشد که در انواع رنگ ، طرح و جنس در بازار ارائه می شود. این متریال پوشش دهنده اغلب به صورت رول یا متری فروخته می شود . جنس اغلب کاغذ دیواری ها از پی وی سی می باشد اما کیفیت هر کاغذ دیواری متناسب با قیمت و کشور ساخت آن متفاوت است.

 

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در روش های گوناگونی ساخته می شود که از جمله ی آن به موارد زیر می توان اشاره نمود:

1.تولید کاغذ دیواری به روش چاپ سطحی

2.تولید کاغذ دیواری به روش حکاکی

3.تولید کاغذ دیواری به روش چاپ سیلک ابریشمی

4.تولید کاغذ دیواری به روش دیجیتالی

5.تولید کاغذ دیواری به روش ماشین چاپ چرخشی

 

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

نحوه انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نیز همانند سایر محصولات چینی در ایران بسیار رایج می باشد و همچنین دارای کیفیت های گوناگونی نیز می باشد که در انتخاب این نوع کاغذ دیواری چینی به درجه ی کیفیت و نوع جنس آن حتما می بایست دقت نمود . کاغذ دیواری چینی با کیفیت با برندهای اروپایی از لحاظ دوام  برابری می کند و تنها قیمت پایین تری دارد که برای قشر متوسط جامعه مناسب تر می باشد . در انتخاب کاغذ دیواری چینی ، به دوام و مقاومت ، قابیلت شست و شو و نصب آسان ، مقاومت در برابر نور آفتاب ، ضد لک و ضد الکتریسیته بودن آن توجه نمایید.

 

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی

تاریخچه ی کاغذ دیواری

طبق تحقیقات انجام شده چینی ها مخترع کاغذ دیواری هستند، اولین کاغذ دیواری چینی حدود 200 سال قبل از میلاد مسیح از برنج ساخته شده و بر روی سطوح دیوارها پوشانده شد. از آنجا که چینی ها خود مخترع کاغذ دیواری چینی می باشند ، پیشرفت چشم گیری در این سال ها در خصوص تولید کاغذ دیواری چینی داشته اند. آنها اغلب طرح های کاغذ دیواری چینی را با طرح های ایتالیایی و آلمانی ترکیب می نمایند و این تکنیک باعث تنوع و جذابیت بیشتر کاغذ دیواری چینی شده است و از آنجا که قیمت کاغذ دیواری چینی علاوه بر طرح های به روز اروپایی قیمت مناسبی نیز دارد بسیار مورد توجه جهانیان و حتی اروپاییان گردیده است و جز پرفروش ترین کاغذ دیواری ها در جهان می باشد.