لمینت

لمینت

لمینت

 

لمینت در واقع پارکتی می باشد که از جنس hdf باشد که در آن به جای استفاده از چوب از موادی همچون هارد ، فایبربرد ، دانسیته استفاده می گردد. لمینت در مقابل حرارت ، برودت و صدا به مانند عایقی رفتار می کند و نیز اینکه در مقابل آب مقاوم تر می باشد و مشکلی که پارکت در مقابل رطوبت دارد را ندارد.

 

ویژگی های لمینت

 

 

لمینت به سرعت نصب می گردد و نیز اینکه پس از نصب شدن دیگر نیاز به تعمیر ، لاک زدن و نیز ساب ندارد. در واقع لمینت در مقابل دیگر مصالح ساختمانی با هزینه کمتری همراه می شود و مقرون به صرفه می باشد.

 

لمینت به صورت نر و ماده بر روی هم قرار می گیرند و در مساحت های بیشتر تعدادی از لمینت ها که بر روی قرار می گیرد بیشتر خواهد شد. لمینت آسیب پذیری که پارکت در مقابل ضربه و خش نشان می دهد را ندارد. ضربه هایی که در پارکت ایجاد می گردد موجب می گردد که افراد تمایلی به جلا و لاک زدن پارکت نشان ندهند و لمینت را در مقابل استفاده نمایند.

 

در بازار تقسیم بندی برای لمینت وجود دارد که بستگی به میزان براق و مات کردن لمینت خواهد داشت. پر کاربردترین روش لمینت کردن گرم کردن می باشد که پوشش پلاستیکی در این روش بر روی سطح قرار می گیرد که به آن پرس کردن نیز می گوید. پس بعارتی لمینت در دو نوع براق و مات موجود می باشد.

 

 

لمینت امروزه در معماری داخلی بسیاری از خانه ها استفاده می شود و زیبایی ویژه ای را به منزل خواهد داد. لمینت از مواردی می باشد که رد معماری جدید در خانه ها استفاده می شود و زیبایی بسیاری را می تواند به نمای داخلی خانه دهد.