پارکت

پارکت

پارکت

 

 

پارکت به منظور نمای داخلی کف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. پارکت ها در ابعاد و اندازه های متفاوت موجود می باشند. پارکت ها از جنس چوب و موادی مشابه چوب استفاده می شوند و به راحتی قابلیت تعمیر کردن پارکت وجود دارد. لاک زدن ساب و تعمیر پارکت از جمله مواردی هستند که مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

 

پارکت چیست؟

 

پارکت ها در واقع کف پوش هایی از جنس وب می باشند که در کف اتاق بکار گرفته می شود. پارک ها علاوه بر چوب موارد چسبی دیگر را نیز دارند که از آسیب رسی به واسط موریانه و دیگر حشرات جلوگیری می نماید. اما به دلیل وجود چوب در مجاورت رطوبت دچار خرابی و پوسیدگی می شود و باد می کند که به عنوان نقطه ضعفی مطرح خواهد شد.

 

 

طرح پارکت

 

در قیمت پارکت در واقع قطعات چوبی به صورت موازی در کنار هم قرار می گیرند  که در طرح ها و رنگ های متفاوتی موجود می باشد و می تواند زیبایی را به محیط داخلی و دکوراسیون داخلی منزل شما بخشد. چوب استفاده شده در پارکت از جنس های گردو ، بلوط ، افرا ، گیلاس و کاج ، آبنوس ، ماهاگونی و نیز رز درختی می باشند که دوام و زیبایی را به همراه خود دارند. رنگ بندی مختلفی نیز بسته به نوع چوب موجود می باشد. چوب استفاده شده در پارکت می تواند هزینه بالایی را به همراه داشته باشد از این رو در پارکت های مدرن از ماده ای که شبیه به چوب است و ظاهری مشابه چوب دارد را استفاده می نماییم.

 

 

مدل های پارکت

 

 

مدل های مختلف پارکت می تواند بسته به طرح و سلیقه شما در طرح ها و نیز رنگ های مختلف می تواند استفاده شود و زیبایی بسیار را به منزل شما دهد. امروزه قیمت پارکت بجای سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد و مورد پسند افراد بسیاری قرار گرفته است.